Profil montażowy Eco-Term

s11

ECO-TERM to innowacyjny profil o budowie sandwiczowej, składający się z dwóch zewnętrznych profili z twardego PVC oraz wewnętrznej warstwy, wykonanej z polistyrenu ekstrudowanego o wysokich właściwościach izolacyjnych. Dodatkowo posiada podwójną uszczelkę wykonaną ze zmiękczonego polichlorku winylu po obu stronach profili.

Produkt charakteryzuje się zarówno wysoką jakością, jak i funkcjonalnością, zapewniając szereg różnego rodzaju zastosowań.

 

- pod progi drzwiowe 

zast1

- do montażu rolet

zast2

- pod ramy okienne

zast3

- do montażu stolarki okiennej w warstwie docieplenia budynku

zast4

Występuje w dwóch wariantach wysokości – 50 mm i 100 mm oraz w różnych szerokościach, pozwalając na dopasowanie do systemów okiennych Vrównież do progów aluminiowych i innych systemów okiennych, dzięki zastosowaniu adapterów. 

Dzięki swojej budowie z zastosowaniem klina cieplnego z XPS, ECO-TERM przewyższa pod względem izolacyjności termicznej standardowe produkty wykonane wyłącznie z PVC. Współczynnik przenikania ciepła (U) w przypadku profili montażowych Metal-Plast wynosi od 0,47 do 0,66 W/(m²K), w zależności od modelu profila.

Możliwość piętrowania stanowi kolejny atut produktu, gdyż umożliwia solidne zabudowanie wolnych przestrzeni.
Natomiast dzięki wbudowanym uszczelkom pozwala na osiągnięcie wysokich parametrów szczelności montażu stolarki otworowej, odpowiadając najwyższym klasom wodoszczelności, przepuszczalności powietrza i odporności na obciążenie wiatrem zgodnie z obowiązującymi normami EN 12207, EN 12208 i EN 12210.